MVDr. Jana Mackových

Veterinárny lekár

Späť na tím

Keď som sa vo veku štyroch rokov dozvedela, čo znamená slovo „veterinár“, hneď som začala snívať o svojom budúcom povolaní. Predstava, že by som mohla liečiť zvieratká, bola pre mňa natoľko lákavá, že prekonala aj slávne heslo „Aj tak raz budem požiarnikom!“, ktorým ma predtým opantal svojhlavý dráčik z kreslenej rozprávky.

Fakultu veterinárního lékařstvi na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brne som vyštudovala v roku 2008. Súčasťou môjho štúdia bola aj vedecká činnosť, pri ktorej som 4 roky skúmala výskyt exotického parazita Dirofilaria immitis a Dirofilaria repens (podkožný a srdcový červ) na území západného Slovenska a južnej Moravy.

Keďže sa mi podarilo ako prvej nájsť oba druhy parazita, publikovala som v roku 2007 tento objav v odbornom mesačníku Veterinářství. Zaujímavosťou je, že počas odberu vzorky od mladého nespolupracujúceho stavača som sa po pichnutí infikovanou ihlou sama dirofilariózou nakazila.

Po skončení štúdia som pracovala na klinike Eu-Vet u MVDr. Jozefa Fica a na klinike Sibra. V roku 2013 som začala pracovať na Veterinárnej klinike Planet. MVDr Karel Hudec tu vybudoval súdržný tím, zložený zo stabilných lekárov, ktorí sa navzájom vždy dobre dopĺňali po odbornej stránke a ťahali za jeden povraz po stránke ľudskej.

Takéto prostredie je ideálne pre odborný rozvoj lekárov a poskytovanie tej najlepšej starostlivosti pre pacientov. To je hlavný dôvod, prečo tu s radosťou pracujem dodnes. Na klinike vediem tím lekárov a venujem sa hlavne internej medicíne, zobrazovacej diagnostike, medicíne hlodavcov a chirurgii.

Mojou hlavnou voľnočasovou aktivitou je záchranárska kynológia. S erdelteriérom Hassom sme dosiahli veľa medzinárodných úspechov a absolvovali mnoho ostrých pátracích akcií. Som členkou Bratislavskej kynologickej záchranárskej brigády a českého Airedale terrier klubu.

Doma máme ešte veľkého bradáča, s ktorým cvičí môj manžel a na pastvine kobylku amerického klusáka, ktorá je napriek svojmu veku stále nadšená, keď sa spolu prebehneme po lese. Naša malá dcérka zdedila lásku k zvieratám a tak sa s nami rada zúčastňuje týchto aktivít.

Som presvedčená, že okrem vysokej odbornosti je pre úspešnú liečbu pacienta dôležitý aj vzťah jeho majiteľa s lekárom. Považujem za nevyhnutné, aby klient vždy rozumel čo sa deje s jeho štvornohým kamarátom a aká ďalšia diagnostika a liečba ich spoločne čakajú.